Dziś jest: 22 września 2021
Imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima
Share on Facebook

Kalendarz

 • Wrzesień 2021

  1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30
 • Październik 2021

  1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
 • Sierpień 2021

  1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31

 

Aktywność poselska

Wystąpienia na posiedzeniach Sejmu

Interpelacje

Głosowania

Przynależność do komisji i podkomisji

Komisja Infrastruktury (Plan pracy)

Komisja Kultury i Środków Przekazu (Plan pracy)

Przynależność do zespołów parlamentarnych

 

KOMITET CZYNU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO


DEKLARACJA  


Wideo

 

Polecamy

 

 

10-lecie tenisa stołowego w Krościenku Wyżnym

         W dniu 27 maja 2016 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej odbył się turniej z okazji 10 – lecia tenisa stołowego w Krościenku Wyżnym. Turniej, jako sędzia główny poprowadził Pan Robert Wojtuń. Wystąpili w nim zawodnicy, którzy reprezentowali klub w minionym dziesięcioleciu oraz zaproszeni goście ze Słowacji. Czterem Słowakom, którzy wzięli udział w turnieju towarzyszyli również, były i obecny starosta miejscowości Vojcice oraz prezes klubu „Sokol” Vojcice. Po zakończeniu rozgrywek okazało się, że całe podium turnieju zajęli nasi zawodnicy. Najlepszym w tym dniu został Grzegorz Tomoń, który w finale pokonał Pawła Kolanko, trzecie miejsce przypadło Norbertowi Wojtuniowi, natomiast na 4 miejscu uplasował się reprezentant Słowacji Milosza Ujhela. Pierwsza trójka otrzymała wazony z pamiątkowym grawerem, a wszystkie zawodniczki i zawodnicy występujący w minionych 10-ciu latach w barwach Krościenka Wyżnego, obecni na sali, jak też goście ze Słowacji zostali uhonorowani okolicznościowymi statuetkami. Dodatkowo naszym południowym sąsiadom prezenty ufundował i wręczył poseł na Sejm RP Pan Piotr Babinetz. Okolicznościowe statuetki otrzymali ponadto zaproszeni goście Pan Jan Omachel wójt Gminy Krościenko Wyżne i Pani Marta Such dyrektor Szkoły Podstawowej w Krościenku Wyżnym oraz działacze i sponsorzy, dla których dodatkowo upominki książkowe przekazał Lucjan Fejkiel.
         Nie byłoby jednak tej okrągłej rocznicy i minionych 10 lat tenisa stołowego w Krościenku Wyżnym bez Piotra Tomonia, który od początku działalności jest „sterem, żeglarzem i okrętem” sekcji. Jego zaangażowanie i poświęcenie oraz pasja z jaką oddaję się pracy na rzecz promocji i rozwoju tenisa stołowego w naszej gminie zasługuję na najwyższe uznanie. Jeździ z zawodnikami na zawody sportowe praktycznie po całej Polsce. Czasem są to wyjazdy 2-3 dniowe. Do tego dochodzą w weekendy mecze ligowe trzech naszych zespołów. Uczestniczy w 3-4 treningach tygodniowo. Sam czynnie uprawia tenis i jest „dobry duchem” sekcji. Można by długo wymieniać. Jego zasługi dla rozwoju tenisa w Krościenku są nieocenione. Dlatego do podziękowań i gratulacji dla Potra Tomonia złożonych przez wójta Jana Omachla i sołtysa Bolesława Pudłowskiego dołączył również kierownik GOSiR, który w podziękowaniu za współpracę klubu z Ośrodkiem wręczył na ręce prezesa pamiątkowy wazon z okolicznościową dedykacją. Jednak spośród wszystkich podziękowań i gratulacji złożonych w tym dniu, najmilszą niespodziankę po której zobaczyliśmy największe wzruszenie na twarzy Pana Piotra było wręczenie ufundowanego przez zawodników tortu z 10 symbolicznymi świeczkami, a gromkie „sto lat” odśpiewane przez wszystkich zebranych było dopełnieniem pierwszej części obchodów na hali sportowej.
          Następnie sportowcy i zaproszeni goście udali się do GOSiR-u na uroczysty obiad i poczęstunek. Wśród pucharów, medali i dyplomów znajdujących się w szklanej gablocie i przy zdjęciach zdobiących ściany świetlicy sportowo-rekreacyjnej GOSiR przedstawiających chwile tryumfów naszych tenisistów zebrani gości mieli okazję do wspomnień nt. minionych 10 lat. Przypomniano najciekawsze mecze ligowe, zawody indywidualne oraz turnieje drużynowe i starty na mistrzostwach województwa, na których reprezentanci Krościenka Wyżnego zdobywali medale w różnych kategoriach wiekowych. Jak podkreślił prezes KTS Piotr Tomońnajważniejsze i najcenniejsze były występy w zawodach ogólnopolskich, na które bardzo trudno awansować. Były to turnieje rangi Mistrzostw Polski jak też Ogólnopolskie Turnieje Kwalifikacyjne, później Grand Prix Polski w kategoriach młodzieżowych. Jeden z takich występów zakończył się zdobyciem w 2011 roku brązowego medalu na Mistrzostwach Polski Kadetów w grze podwójnej przezGrzegorza Tomonia. Dodatkowo w tym samym sezonie drużyna w składzie Adrian Szczurek i Filip Kociuba zajęła 4 miejsce na Mistrzostwach Polski UKS. Zawodnicy Klubu (Grzegorz Tomoń, Adrian Szczurek i Norbert Wojtuń oraz Katarzyna Kuliga) będąc uczniami Szkoły Podstawowej w Krościenku, trzykrotnie reprezentowali ją w Memoriale Andrzeja Grubby, dwukrotnie zwyciężając etap wojewódzki i awansując do Finału Ogólnopolskiego w Sopocie, gdzie w 2009 roku zajęli 6 miejsce. Rok później Adrian, Norbert oraz Rafał Józefczyk zajęli 10 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych, po wcześniejszym zwycięstwie na szczeblu wojewódzkim. Tenis Stołowy w Krościenku to również rozgrywki ligowe, gdzie od sześciu sezonów pierwsza drużyna występuje w 3 lidze. W poprzednim sezonie, tj. 2014/2015 zajęła 2 miejsce, najwyższe w historii, co dało możliwość uczestnictwa w barażach o 2 ligę, zakończonych jednak niepowodzeniem.
          Nie sposób oczywiście w tym miejscu wymienić wszystkich sukcesów minionych 10 lat o których 27 maja wspominali zebrani, a każdy zawodnik miał jakąś swoją historię która właśnie jamu najbardziej zapadła w pamięć. Był to ciekawy dzień, w którym mogli się spotkać prawie wszyscy, którzy przyczynili się do rozwoju i promocji tenisa stołowego w Krościenku Wyżnym w minionej dekadzie.
 

Zarząd KTS GOSiR Krościenko Wyżne składa serdeczne podziękowanie za wsparcie finansowe i rzeczowe związane z organizacją Jubileuszu dla Jana Omachla wójta Gminy Krościenko Wyżne, Artura Jurczaka właściciela firmy „ArtPol”, Piotra Babinetza posła RP oraz Lucjana Fejkla i Pawła Kolanki.

                                                 Rafał Przymusiński

 Żródło: http://www.kroscienkowyzne.pl/?c=mdAktualnosci-cmPokazTresc-180-1267

 

Sondaż - partie polityczne

Sondaże

Sondaże Prawa i Sprawiedliwości

Wyjazdy i spotkania członków PiS z Polakami

Linki

Polecane strony