Dziś jest: 21 października 2021
Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Share on Facebook

Kalendarz

 • Październik 2021

  1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31
 • Listopad 2021

  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30
 • Wrzesień 2021

  1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30

 

Aktywność poselska

Wystąpienia na posiedzeniach Sejmu

Interpelacje

Głosowania

Przynależność do komisji i podkomisji

Komisja Infrastruktury (Plan pracy)

Komisja Kultury i Środków Przekazu (Plan pracy)

Przynależność do zespołów parlamentarnych

 

KOMITET CZYNU NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO


DEKLARACJA  


Wideo

 

Polecamy

 

 

ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO - POLOWA UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA

Z okazji ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO oraz 95. ROCZNICY ZWYCIĘSTWA NAD BOLSZEWIKAMI W BITWIE WARSZAWSKIEJ z 1920 roku, dnia 15 sierpnia 2015r...

  

SPOTKANIE Z BEATĄ SZYDŁO W STALOWEJ WOLI

W sobotę, 8 sierpnia o godz. 12.00 na Placu Józefa Piłsudskiego w Stalowej Woli rozpoczęło się spotkanie wyborcze Beaty Szydło z mieszkańcami miasta...

ANDRZEJ DUDA ZŁOŻYŁ PRZYSIĘGĘ I OBJĄŁ URZĄD PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Dzisiaj, 6 sierpnia 2015 r. przed Zgromadzeniem Narodowym odbyło się zaprzysiężenie Prezydenta Andrzeja Dudy. Po odśpiewaniu Hymnu Narodowego i powtórzeniu przez Andrzeja Dudę Roty przysięgi, nowy Prezydent wygłosił orędzie. Relację z tego wydarzenia zobaczycie Państwo na poniższym filmie. 

Spotkanie w Klubie Górnik w Sanoku z Wicemarszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim

W dniu 3 sierpnia br. w Klubie Górnik w Sanoku poseł Piotr Babinetz wziął udział w spotkaniu działaczy i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości powiatu sanockiego z wicemarszałkiem Sejmu RP Markiem Kuchcińskim...

  

KONCERTEM „FORTECY” KROSNO UCZCIŁO PAMIĘĆ BOHATERÓW POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

Na zaproszenie Posła  Piotra Babinetza, w Krośnie wystąpił  Zespół Historyczno-Patriotyczny „Forteca”.

Koncert „Fortecy” rozpoczął się tuż przed godziną 20.00 w niedzielę, 2 sierpnia br.

  

  

Więcej o Zespole http://www.forteca.net.pl/

ZESPÓŁ FORTECA W PRYWATNYM MUZEUM PÓL BITEWNYCH W KROŚNIE

W wolnym czasie przed wieczornym koncertem, Zespół Forteca wraz z Posłem Piotrem Babinetzem, wspólnie odwiedzili Prwatne Muzeum Pól Bitewnych w Krośnie.

  

  

Foto. Piotr Dymiński

KONCERT ZESPOŁU HISTORYCZNO - PATRIOTYCZNEGO FORTECA W 71. ROCZNICĘ WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

W najbliższą niedzielę, 2 sierpnia 2015 r. Akcja Katolicka Archiprezbiteratu Krośnieńskiego organizuje Katolicki Dobroczynny Festyn Bezalkoholowy pod hasłem „Niedziela z Jezusem. Pomóżmy misjom w Afryce”. Wieczorem Poseł na Sejm RP, Piotr Babinetz, zaprasza na koncert Zespołu Historyczno-Patriotycznego „Forteca”. 


Poseł Piotr Babinetz na XI Spotkaniach Folklorystycznych w Łękach Dukielskich

W niezwykle upalną niedzielę 19 lipca spotkały się w Łękach Dukielskich - po raz 11 – zespoły ludowe z 4 krajów świata, ludowi twórcy i rękodzielnicy, promotorzy ekologicznej, zdrowej żywności i staropolskiej kuchni, smakosze jadła regionalnego. Gospodarzami i organizatorami było – jak co roku – Stowarzyszenie Kulturalno – Rekreacyjne „Jedność” w Łękach Dukielskich.

   

Turniej w Kobylanach

W dniu 19 lipca 2015 r. odbył się w Kobylanach II Turniej Byłych Działaczy, Trenerów i Zawodników. Poseł Piotr Babinetz ufundował nagrodę dla zwycięskiej drużyny. 

  

Uroczystości odpustowe w Dukli ku czci św. Jana z Dukli

12 lipca o godzinie 11.00 w kościele klasztornym w Sanktuarium św. Jana z Dukli została odprawiona Msza św. odpustowa...

  

72 lata od „Krwawej Niedzieli”- uroczystości na Starym Cmentarzu w Jarosławiu

10 lipca w 72. rocznicę  Krwawej Niedzieli na Wołyniu, w Jarosławiu odbyły się uroczystości ku czci pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów...

  

72. rocznica „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu uczczona wraz z Ks. Tadeuszem Isakowiczem - Zaleskim

W środę, 8 lipca 2015 r. mieszkańcy i goście Iwonicza-Zdroju, Gminy Iwonicz-Zdrój, Krosna i powiatu krośnieńskiego uczcili wraz z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim 72. rocznicę „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu.

 


 
  

KONFERENCJA PRASOWA

Posłowie na Sejm RP Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz, podczas konferencji prasowej w dniu 06.07.2015r. przekazali informacje z konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości i zjednoczonej prawicy,..

Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz Fot. KrosnoCity.pl

Uroczystości w 75.rocznicę mordu na górze Gruszka k. Sanoka

W niedzielę 5 lipca 2015 r. odbyły się uroczystości z okazji 75. rocznicy największej politycznej egzekucji, jaka miała miejsce na terenie powiatu sanockiego. W nocy z 5 na 6 lipca 1940 r. na wzgórzu Gruszka Niemcy zamordowali 112 więźniów sanockiego więzienia,...

  

KS. TADEUSZ ISAKOWICZ-ZALESKI W IWONICZU-ZDROJU UCZCI 72. ROCZNICĘ KRWAWEJ NIEDZIELI

Na zaproszenie Grzegorza Nieradki, Radnego Rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju, dnia 8 lipca do Iwonicza-Zdroju przybędzie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, aby razem z Mieszkańcami i Gośćmi uczcić Ofiary ukraińskiego ludobójstwa.

BEATA SZYDŁO PRZEDSTAWIŁA DRUŻYNĘ EKSPERTÓW 05.07.2015.

Prezentacją drużyny ekspertów Prawa i Sprawiedliwości zakończyła się trzydniowa konwencja programowa partii. 
  

Konwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach 3-5 lipca 2015

Wystąpieniem Jarosława Kaczynskiego rozpoczęła się w piątek trzydniowa konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwości i zjednoczonej prawicy... 

   

Konwencja programowa PiS i zjednoczonej prawicy „Myśląc Polska”

W dniach 3–5 lipca w Katowicach odbędzie się Konwencja Programowa Prawa i Sprawiedliwości i zjednoczonej prawicy „Myśląc Polska”.

http://www.pis.org.pl/article.php?id=23805

https://www.facebook.com/events/863438920407869/

POSEŁ PIOTR BABINETZ - GOŚCIEM ZEBRANIA DELEGATÓW

W dniu 3 lipca 2015r. Poseł Piotr Babinetz był gościem  Zebrania Delegatów " Solidarności " BWI Poland Technologies Sp.z o.o...

 

 

VII Turniej o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza

Amatorska Powiatowa Liga w Piłce Siatkowej Dziewcząt

edycja 4 , kategoria seniorki

 

VII Turniej o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza

 

  

Dom Dziecka z Żyznowa Mistrzem IV Wojewódzkiego Turnieju Siatkówki o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza

We wtorek 16 czerwca br. w hali jedlickiego GOSiR-u po raz VI odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w siatkówce o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza.

  

Finał konkursu wiedzy Krosno i powiat krośnieński – historia i współczesność.

10 czerwca 2015 r. w Muzeum Podkarpackim w Krośnie przeprowadzono finał kolejnej edycji konkursu „Krosno i powiat krośnieński – historia i współczesność”.

  Finał VII Konkursu Fotograficznego

W poniedziałek 8 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „Mechanik” w Krośnie odbył się finał VII Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego dla fotografów amatorów zorganizowanego pod hasłem „Ciągle zaczynam od nowa”.      

   

190-lecie Szkoły Podstawowej w Haczowie

Szkoła Podstawowa im. doc. dr. inż. Jana Wyżykowskiego w Haczowie obchodzi jubileusz 190-lecia. 31 maja w uroczystości z tej okazji uczestniczył Poseł Piotr Babinetz. 

  

Żródło http://ry-sa.pl

 

Poseł Piotr Babinetz wspiera mieszkańców protestujących przeciwko budowie kolejnych farm wiatrowych w gminie Rymanów

Poseł Piotr Babinetz na zaproszenie mieszkańców Wróblika Szlacheckiego, w związku z licznymi protestami i zebranymi podpisami mieszkańców tej miejscowości, dotyczącymi przedsięwzięcia jakim jest budowa elektrowni  wiatrowej we Wróbliku...  

Uzdrowisko Rymanów S.A. zamieniło się w Podkarpacką Stolicę Dzieci

31 maja 2015 r. Uzdrowisko Rymanów S.A. zamieniło się w Podkarpacką Stolicę Dzieci. W Parku Zdrojowym zorganizowano wielki festyn rodzinny pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podarpackiego Władysława Ortyla. W festynie uczestniczył Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz...

  

II Urodziny Koniczynki: Bezkonkurencyjny Beniaminek Krosno!

W piątek 29 maja na orliku na oś. Traugutta odbył trzeci Urodzinowy Turniej Piłkarski z okazji II rocznicy powstania Szkółki Piłkarskiej „Koniczynka” Krosno. Patronat honorowy nad turniejem objął Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz.

 

  

PODZIĘKOWANIA DLA WYBORCÓW PREZYDENTA RP ANDRZEJA DUDY

Składamy podziękowania dla Mieszkańców Krosna i Powiatu Krośnieńskiego, którzy wzięli udział w wyborach prezydenckich 10 i 24 maja. Szczególnie serdecznie dziękujemy tym Wyborcom,  którzy zaufali  dr Andrzejowi  Dudzie i oddali na Niego swój głos. 

  

ZWYCIĘSTWO ANDRZEJA DUDY

Andrzej Duda wygrał wybory na Prezydenta RP.  W powiecie krośnieńskim miał przewagę ponad 70%. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w kampanię, oraz zaufali Andrzejowi Dudzie i oddali na Niego swój głos.

 

LIST ANDRZEJA DUDY DO MIESZKAŃCÓW PODKARPACIA

Szanowni Państwo! Mieszkańcy Podkarpacia!

Już w marcu miałem zaszczyt odwiedzić piękną ziemię Podkarpacia. Zachwycające bogactwo przyrody Bieszczad, Beskidu i Roztocza, którą podziwiałem wcześniej wielokrotnie, ale przede wszystkim wielkość ducha i gościnność mieszkańców są cały czas w mojej wdzięcznej pamięci.

LIST ANDRZEJA DUDY DO ROLNIKÓW

Szanowni Państwo! Rolnicy! Mieszkańcy Wsi!

Zwracam się do Was, mając w pamięci wielki wkład polskiej wsi w rozwój Polski, a także świadomy współczesnego znaczenia wsi i rolnictwa w narodowej gospodarce i kulturze. Jako kandydat na Urząd Prezydenta Rzeczypospolitej przyrzekam, że jako przyszły prezydent będę przywiązywał najwyższą wagę do spraw wsi i troski o jej mieszkańców.

Andrzej Duda zwycięzcą pierwszej tury wyborów prezydenckich. Zapraszamy do udziału w kampanii przed II turą.

Andrzej Duda zwycięzcą pierwszej tury Wyborów Prezydenckich. Dziękujemy Wyborcom za oddane głosy i prosimy o jeszcze! 24 maja odbędzie się druga tura.

24 maja możemy zmienić Polskę!  

Spotkanie patriotyczne w 80. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

W dniu 12 maja poseł Piotr Babinetz wziął udział w Spotkaniu patriotycznym w 80. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego zorganizowanym przez działający przed dziesięciu laty Obywatelski Komitet Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Krośnie.

   

  

  

Konferencja naukowa nt. „GENDER – zagrożenia dla dzieci, młodzieży i rodziny”

W dniu 9.05.2015 r. w Auli Głównej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. St. Pigonia w Krośnie odbyła się pod Patronatem Honorowym prof. dr hab. Grzegorza Przebindy Rektora PWSZ w Krośnie  konferencja naukowa nt. „GENDER – zagrożenia dla dzieci, młodzieży i rodziny”, w której wziął udział Poseł Piotr Babinetz.  

  

OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM ŚWIĘTEGO ANDRZEJA BOBOLI W STRACHOCINIE

Poseł Piotr Babinetz w sobotę 2 maja br. uczestniczył w ogólnopolskiej pielgrzymce rolników, samorządowców i wszystkich środowisk patriotycznych do Sanktuarium Świętego Andrzeja Boboli – Patrona Polski w Strachocinie koło Sanoka... 

  

  

  

Finałowe zawody XLI Olimpiady Geograficznej w „Koperniku”

W dniach 24-26.04.2015 roku  odbyły się Finałowe zawody XLI Olimpiady Geograficznej w „Koperniku”, które objął Honorowym Patronatem Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz. 

OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE PATRIOTYCZNE

Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński

Marszałek Województwa Podkarpackiego

Władysław Ortyl

zapraszają na

ogólnopolską pielgrzymkę rolników, samorządowców

i wszystkich środowisk patriotycznych

do Strachociny koło Sanoka,

do Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski

Pielgrzymka odbędzie się

2 maja 2015 r. (sobota) o godz. 10:00

 

Kontakt w sprawie zorganizowanego wyjazdu autokarem z Krosna - Biuro Poselskie Piotra Babinetza

ul. Tkacka 2a

tel.: 13-43-640-23

Spotkanie z księdzem prof. dr hab. Dariuszem Oko. ZAPRASZAMY

Krośnieńskie uroczystości w V Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej

W niedzielę 19 kwietnia 2015 r. w Krośnie odbyły się uroczystości V Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, których organizatorami był Klub Gazety Polskiej, Posłowie na Sejm RP Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz  oraz Prawo i Sprawiediość.

  

  

Życzneia świąteczne od posła Piotra Babinetza

Odsłonięcie krzyża w Zręcinie

W dniu 20 marca 2015 r. Poseł Piotr Babinetz oraz Proboszcz ks. dr Wacław Socha odsłonili w Zręcinie, przy potoku Sośnik  tablicę z krzyżem. Następnie nowy krzyż przydrożny z tablicą poświecił ks. Proboszcz.

http://www.zrecin.vgh.pl/news.php?readmore=1038

Prelekcja Posła Piotra Babinetza

12 marca 2015 roku, w Galerii Sztuki w Rymanowie Zdroju wygłosił prelekcję pt. "Żołnierze wyklęci - żołnierze niezłomni" poseł na Sejm RP, pan Piotr Babinetz.

  

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 2 marca br. w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie odbyły się uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych"...

   

   

BENIAMINEK I ZWYCIĘZCĄ TURNIEJU O PUCHAR POSŁA PIOTRA BABINETZA

 

W środowy ranek 11 lutego w hali krośnieńskiego MOSiR-u odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza, którego organizatorem było Biuro Poselskie i MOSiR Krosno...

Zbieramy podpisy pod kandydaturą Andrzeja Dudy na Prezydenta Polski

 

Każdy, kto chce udzielić poparcia dla naszego kandydata może to zrobić!

Zapraszamy wszystkich do Biura Poselskiego Piotra Babinetza w Krośnie przy ul. Tkackiej 2A  w godz. 9-17 (od poniedziałku do czwartku) i w godz. 9-15 (piątek).

ANDRZEJ DUDA !

Z NIM SIĘ UDA !

 

                                                                                   

Konwencja wyborcza Andrzeja Dudy

W dniu 07.02.2015r. w  Warszawie odbyła się konwencja PiS, podczas której oficjalnie zainaugurował kampanię prezydencką Andrzej Duda. Jego przemówienia wysłuchało według organizatorów ponad dwa tysiące członków i sympatyków PiS z całej Polski. Wśród nich był także Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz a także liczna grupa z Podkarpacia...

    

I. Noworoczny Turniej dla dzieci w Sanoku

W sobotę 31 stycznia 2015 r. w nowej hali sportowej I LO w Sanoku odbył się I Turniej Noworoczny dla dzieci, zorganizowany przez Akademię Piłkarską Sanok, która zainaugurowała w ten sposób swoją działalność...

    

Spotkanie opłatkowe w Dworze Ostoja w Klimkówce

25 stycznia br. (niedziela) w Klimkówce w Dworze Ostoja odbyło się Spotkanie Opłatkowe, którego gospodarzami byli: Piotr Babinetz - poseł na Sejm RP, Stanisław Piotrowicz - poseł na Sejm RP, Jan Pelczar - przewodniczący Zarządu PiS Powiatu Krośnieńskiego, Marian Lorek - przewodniczący PiS Krosno.     

  

Spotkanie opłatkowe w Sanoku

W sobotę 10 stycznia br. poseł Piotr Babinetz uczestniczył w spotkaniu opłatkowym Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Sanoku. Wzięli w nim udział członkowie i sympatycy sanockiego PiS, a także zaproszeni goście...

  

Życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne Posła Piotra Babinetza

 

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Dzień 11 listopada został ustanowiony - ustawą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z 1937 r. - polskim świętem narodowym i pozostawał oficjalnie świętem państwowym RP do roku 1944. W roku 1945 komunistyczne władze PRL jako święto państwowe ustanowiły dzień 22 lipca. Święto Niepodległości, obchodzone w dniu 11 listopada...

Kwesta na rzecz renowacji zabytków Starego Cmentarza

Już po raz dwunasty Komitet Ratowania Starego Cmentarza oraz Podkarpackie Towarzystwo Historyczne przeprowadziło kwestę na rzecz renowacji zabytków  Starego Cmentarza...

     

III Edycja Amatorskiej Powiatowej Ligi w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Finał III Edycji Amatorskiej Powiatowej Ligi w Piłce Siatkowej Dziewcząt o puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza, odbył się w ZS Kopytowej. Puchar zwycięskiej drużynie w imieniu Posła Piotra Babinetza, wręczył przedstawiciel biura, pan Paweł Kozioł...

Turniej z cyklu „Piłkarskie Wakacje” o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza

W dniu 18 sierpnia 2014 r. na boisku sportowym Orlik2012 w Krośnie na os. Traugutta został rozegrany turniej z cyklu „Piłkarskie Wakacje” o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Rywalizowały drużyny z rocznika 2006 i młodsi. Po kilkugodzinnych zmaganiach najlepsi okazali się piłkarze UKS „Szóstki” Jasło, którzy wygrali wszystkie swoje mecze, nie tracąc przy tym ani jednej bramki. Drugie miejsce przypadło gospodarzom – Szkółce Piłkarskiej Koniczynka Krosno. Trzecie zdobyli młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Aktiv Pro z Rymanowa.
Królem strzelców turnieju został zawodnik zwycięskiej drużyny – Karol Potera – zdobywca 11 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano Wiktora Cynarskiego ze Szkółki Piłkarskiej Olympic2014. Ponadto nagrodzono...

  

Więcej zdjęć w galerii

Uroczystość Święta Wojska Polskiego w Krośnie

15 sierpnia br. odbyły się w Krośnie uroczystości związane z Świętem Wojska Polskiego. Mieszkańcy Krosna wzięli udział w uroczystej Mszy Św., którą koncelebrowali księża z krośnieńskich parafii. Po Mszy delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W uroczystościach zwieli udział m.in. Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz...

   

Więcej zdjęć w galerii

Stulecie WYMARSZU KU WOLNOŚCI Legionów Józefa Piłsudskiego

W dniu 6 sierpnia 1914 r. z Krakowa ruszyła do walki z rosyjskim zaborcą Pierwsza Kompania Kadrowa, pierwszy oddział strzelecki utworzony przez Komendanta Józefa Piłsudskiego i Szefa Kazimierza Sosnkowskiego. Podczas pierwszej wojny światowej (1914–1918) Legiony Polskie były zaczątkiem Wojska Polskiego, w szeregach których walczyło kilkanaście tysięcy żołnierzy, w tym wielu z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Poseł Piotr Babinetz wydał na rok 2014 kalendarz Krośnieńscy Legioniści, który przypomina najbardziej zaangażowanych w działalność niepodległościową Krośnian...

 

                                                              fot. ze zbiorów Rafała Barskiego

VI piknik członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości z Krosna i powiatu krośnieńskiego

Prawo i Sprawiedliwość Krosno i Powiat było organizatorem VI pikniku PiS, który odbył się 27 lipca 2014 r. przy Restauracji BOHEMA. Przed piknikiem zostały rozegrane mecze piłkarskie między drużynami PiS Krosno i PiS Powiat na Euroboisku na ul. Bursaki. Zwycięzcą rozgrywek zostało Prawo i Sprawiedliwość Powiat, II miejsce zdobyło Prawo i Sprawiedliwość Krosno, dodatkową statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał Adam Winiarski z drużyny PiS Krosno. W pikniku uczestniczyli członkowie i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości oraz młodzież z Forum Młodych PiS...

  

Więcej zdjęć w galerii

Jubileusz 60-lecia działalności Muzeum Podkarpackiego w Krośnie

22 lipca 2014 r. obchodzono Jubileusz 60-lecia działalności Muzeum Podkarpackiego w Krośnie. W związku z odbywającymi się obradami Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej poseł Piotr Babinetz nie mógł uczestniczyć w uroczystości. W liście odczytanym podczas jubileuszu poseł złożył serdeczne podziękowania Panu Dyrektorowi i wszystkim Pracownikom Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, za wieloletni trud i poświęcenie w pracy na rzecz polskiej kultury oraz życzył wspaniałej przyszłości dla tej wyjątkowej na Podkarpaciu placówki. Poseł Piotr Babinetz otrzymał z okazji uroczystości 60-lecia Muzeum Podkarpackiego medal „Bene Meritus – Imo Pectore” za osiągniecia w badaniu historii regionalnej, wieloletnią współpracę, wspieranie rozwoju Muzeum oraz propagowanie idei przywracania prawdy historycznej o wolnej Polsce, walkach o niepodległość i Żołnierzach Wyklętych.

IV Oficjalne Spotkanie Pojazdów Zabytkowych Krosno-Stępina

21 lipca 2014 r. w niedzielne, słoneczne popołudnie odbyło się IV Oficjalne Spotkanie Pojazdów Zabytkowych. Na krośnieńskim Rynku zgromadzili się pasjonaci – właściciele pojazdów z czasów PRL-u z różnych stron Polski oraz spora widownia. Patronat nad spotkaniem objął Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, wręczając statuetkę za najdłuższą drogę przebytą na zlot Krosno – Stępina...

  

Więcej zdjęć w galerii

Prawo i Sprawiedliwość przeciwko „Układowi Podkarpackiemu”

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości oraz Forum Młodych PiS na konferencji prasowej wezwali władze PO i PSL do podjęcia jak najszybszych kroków personalnych wobec Zbigniewa Rynasiewicza i Jana Burego w związku z informacjami, które pojawiły się na temat tzw. „Układu Podkarpackiego”.
Prawo i Sprawiedliwość na Podkarpaciu wydało oświadczenie, w którym odniosło się do ostatnich działań CBA i Prokuratury Generalnej w stosunku do dwóch, prominentnych polityków PO i PSL . W ramach niedawnych działań śledczych przeszukano biura i mieszkania m.in. wiceministra infrastruktury i posła PO Zbigniewa Rynasiewicza, szefa klubu PSL Jana Burego a także szefowej Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie Anny Habało, emerytowanego prokuratora Zbigniewa Niezgody – b. Doradcy rządowego – oraz Janusza Wilka, b. szefa UOP. Obecni na konferencji prasowej posłowie Piotr Babinetz, Antoni Błądek, Kazimierz Moskal, Andrzej Szlachta oraz Przewodniczący Forum Młodych PiS Marcin Fijołek wyrazili swój sprzeciw wobec prób rozmycia politycznej odpowiedzialności regionalnych  liderów koalicji PO-PSL za wytworzenie niejasnych układów na terenie naszego województwa...

Interpelacja w sprawie bezpieczeństwa gazowego kraju

W związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie i możliwością ” przykręcenia kurka gazowego” przez rosyjski Gazprom, bardzo aktualny stał się temat bezpieczeństwa gazowego. Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz wystosował interpelację do Prezesa Rady Ministrów w celu wyjaśnienia sytuacji.


Poniżej interpelacja i odpowiedź:

   

"Czas na ZMIANY" - Sanok

W dniu 2 lipca w biurze Komitetu Powiatowego PiS w Sanoku Poseł Piotr Babinetz spotkał się z mieszkańcami miasta oraz powiatu sanockiego w ramach ogólnokrajowej akcji PiS „Czas na zmiany”. Poseł przedstawił stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w sprawie skutków afery taśmowej i sytuacji w państwie po ujawnieniu nagrań...

Poseł Piotr Babinetz w Brzozowie

W niedzielę 29 czerwca Poseł Piotr Babinetz spotkał się z mieszkańcami Brzozowa i okolic w ramach ogólnokrajowej akcji PiS „Czas na ZMIANY” aby przedstawić stanowisko Prawa i Sprawiedliwości w sprawie tzw. „afery podsłuchowej” i bieżącej sytuacji w kraju. Poseł przybliżył kluczowe założenia programu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącego „naprawy” państwa polskiego...

   

Uroczystość poświęcenia sztandaru szkoły

W minioną środę 25 czerwca odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania sztandaru Technikum nr 6 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie, która jest szczególnie bliska posłowi Babinetzowi...

Spotkanie z Posłem na Sejm RP Piotrem Babinetzem w Brzozowie w ramach podsumowania przez Prawo i Sprawiedliwość bieżących wydarzeń krajowych

 

W najbliższą niedzielę 29 czerwca 2014 r. o godz. 16.00 w Brzozowie
odbędzie się spotkanie
z Posłem na Sejm RP Piotrem Babinetzem
w ramach podsumowania przez Prawo i Sprawiedliwość bieżących wydarzeń krajowych

Spotkanie odbędzie się w Biurze Prawa i Sprawiedliwości w Brzozowie ul. Mickiewicza 22

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Jubileusz 60-lecia istnienia Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem

25 czerwca 2014 r. obchodzono Jubileusz 60-lecia Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Długiem. W związku z odbywającymi się obradami Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej poseł Piotr Babinetz nie mógł uczestniczyć w uroczystości. W liście odczytanym podczas jubileuszu poseł skierował do dyrekcji i pracowników życzenia wytrwałości w wypełnianiu trudnej i odpowiedzialnej funkcji, a wszystkim wychowankom życzył sukcesów w szkole oraz odwagi i hartu ducha w pokonywaniu codziennych trudności życiowych...

   

Konkurs wiedzy Krosno i powiat krośnieński - historia i współczesność

12 czerwca 2014 r. w Muzeum Podkarpackim w Krośnie odbył się finał kolejnej edycji konkursu wiedzy Krosno i powiat krośnieński - historia i współczesność. Laureaci konkursu, nauczyciele oraz pozostali uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami, podziękowaniami i nagrodami rzeczowymi. Fundatorem nagród był m.in. poseł Piotr Babinetz...

   

Interpelacja w sprawie projektu ustawy o zawodzie ratownika medycznego i samorządzie zwodowym ratowników medycznych

Podczas XXVII Okręgowego Zjazdu Pielęgniarek i Położnych w Krośnie, delegaci biorący w nim udział wyrazili głębokie zaniepokojenie projektem ustawy wprowadzającym regulacje, pozwalające na udzielanie świadczeń zdrowotnych, osobom które nie legitymują się stosowymi kwalifikacjami. Poseł Piotr Babinetz wystosował interpelację do Ministra Zdrowia, celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

 Interpelacja i odpowiedź:

   

Spotkanie z reżyserem Rafałem Dzięciołowskim w Krośnie

We wtorek 10 czerwca 2014 r. po Mszy św. w kościele Ojców Kapucynów na sali św. Ojca Pio w Krośnie, odbył się zorganizowany przez krośnieński PiS i Klub Gazety Polskiej pokaz filmu ANATOMIA UPADKU 2. Po projekcji współreżyser filmu Rafał Dzięciołowski, który przybył do Krosna na zaproszenie posła Piotra Babinetza, podzielił się z Krośnianami swoimi refleksjami i odpowiadał na liczne pytania...

   


 

VI Konkurs Fotograficzny

9 czerwca 2014 r. w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Krośnie odbył się wernisaż i rozdanie nagród w VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego – Kościół mój widzę żywy, zorganizowanego przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie przy współpracy z PCEN w Rzeszowie oddział w Krośnie. Uczestnikami konkursu byli uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Podkarpacia. W uroczystości wręczenia nagród wziął udział m.in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Piotr Babinetz...

   
Więcej zdjęć w galerii

125-lecie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku

W dniach 6-7 czerwca 2014 r. obchodzono 125-lecie Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Sanoku. W skład Honorowego Komitetu Organizacyjnego uroczystości wchodził m.in. Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz...

Wędkarskie Spławikowe Zawody z Okazji Dnia Dziecka – Krosno 2014

2 czerwca 2014 roku odbyła się 22 edycja Wędkarskiego Turnieju Szkół z okazji Dnia dziecka. Podczas zawodów na łowisku Balaton w Krośnie, wędkarzom kibicował Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, który ufundował i wręczył puchar za największą rybę zawodów...

  

Więcej zdjęć w galerii

Powiatowy Dzień Działacza Kultury 2014

22 maja 2014 r. w Sali teatralno-kinowej przy Ośrodku Kultury w Dukli spotkali się z okazji swojego święta ludzie kultury, działacze i twórcy ludowi. Wśród gości przybyłych na powiatowy Dzień Działacza Kultury był m.in. Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz....

15-lecie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie

22 maja 2014 r. Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz wziął udział w uroczystym posiedzeniu Senatu w związku z obchodami jubileuszu 15-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie. Posiedzenie odbyło się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza...

  

Fot. Jacek Wnuk

Spotkanie z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem w Jedliczu

W środę 21 maja 2014 r. w Sali Parafialnej Parafii p.w. Św. Antoniego w Jedliczu odbyło się spotkanie z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem, kandydatami Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego: obecnym europosłem Tomaszem Porębą i Posłem na Sejm RP Stanisławem Piotrowiczem. Oprócz kandydatów w spotkaniu wzięli udział: szef podkarpackiego sztabu wyborczego PiS Piotr Babinetz oraz Starosta krośnieński Jan Juszczak...

  

Wiecej zdjęć w galerii

Spotkanie w Sanoku z ministrem Antonim Macierewiczem

W niedzielę 18 maja 2014 r. w Sanoku poseł Piotr Babinetz wziął udział w spotkaniu z ministrem Antonim Macierewiczem oraz kandydatami Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego: obecnym europosłem z Podkarpacia Tomaszem Porębą, senator RP Alicją Zając, posłem na Sejm RP Stanisławem Piotrowiczem, posłem na Sejm RP V i VI kadencji Andrzejem Ćwierzem i Członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego Tadeuszem Pióro...

 

Więcej zdjęć w galerii

V Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w piłce siatkowej o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza

W dniu 15 maja 2014 r. w jedlickiej hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się V Wojewódzkie Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w piłce siatkowej o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Uroczystego otwarcia dokonali: Agnieszka Zygarowicz – Dyrektor PCPR Krosno, Andrzej Piękoś – Dyrektor GOSiR Jedlicze, Bożena Czaja – Dyrektor Domu Dziecka w Długiem i Marcin Józefowicz – organizator turnieju. W tej edycji udział wzięło 8 reprezentacji Domów Dziecka. Tytuł mistrzowski obronili wychowankowie Domu Dziecka Stowarzyszenia Przyjaciół Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Tarnobrzegu. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz, Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl i Starosta Krośnieński Jan Juszczak...

    

Fot. Patryk Oszust

Wiecej zdjęć w galerii

Interpelacja w sprawie trudnej sytuacji pracowników Rafinerii Nafty Jedlicze S.A.

W związku z niepokojącymi informacjami od pracowników Rafinerii Nafty Jedlicze, dotyczącymi licznych zwolnień kadry zarządzającej oraz pracowników administracyjnych Poseł Piotr Babinetz wystosował interpelację do Ministra Pracy i Polityki Społecznej, celem wyjaśnienia niekorzystnych działań Zarządu...

Interpelacja i odpowiedź:

   

Konferencja prasowa PiS na niedokończonym odcinku drogi ekspresowej S19 w Świlczy k. Rzeszowa

5 maja 2014 r. Prawo i Sprawiedliwość zorganizowało konferencję prasową na niedokończonym odcinku drogi ekspresowej S19 w Świlczy k. Rzeszowa. Na konferencji PiS oprócz Prezesa Jarosława Kaczyńskiego pojawił się też kandydat do Parlamentu Europejskiego – Tomasz Poręba...

Odsłonięcie i poświęcenie Tablicy Smoleńskiej w Zręcinie

W niedzielę 4 maja 2014 r. w kościele parafialnym w Zręcinie odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, za duszę Senatora RP śp. Stanisława Zająca przyjaciela Zręcina, oraz 95 Ofiar tragicznego lotu do Katynia z Prezydentem RP profesorem Lechem Kaczyńskim z żoną Marią i Prezydentem RP na uchodźstwie Ryszardem Kaczorowskim na czele. Po zakończonej Mszy Św. nastąpiło odsłonięcie i poświęcenie Tablicy Smoleńskiej. Patronat Honorowy Uroczystości objęli: Senator RP Alicja Zając i Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz....

               

Fot. Mariusz Świętnicki

Więcej zdjęć w galerii

223. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Sanoku

3 maja 2014 r. w Sanoku odbyły się uroczystości z okazji święta Najświętszej Marii Panny Królowej Polski oraz 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, organizowane przez Miasto Sanok. W imieniu Posła na Sejm RP Piotra Babinetza uczestniczyła w nich Agnieszka Szczepańska z biura poselskiego w Sanoku...

                

Uroczystości gminne w Rymanowie z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

3 maja 2014 r. w Rymanowie odbyły się uroczystości gminne z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Organizatorami byli: Burmistrz Gminy Rymanów oraz Gminy Ośrodek Kultury w Rymanowie. Po Mszy delegacje, w tym m.in. Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz złożyły kwiaty przed Pomnikiem Ofiar Systemów Totalitarnych...

223. Rocznica Konstytucji 3 Maja w Iwoniczu-Zdroju

3 maja 2014 r. w Iwoniczu Zdroju odbyły się uroczystości związane z obchodami Rocznicy Konstytucji 3 Maja. Pierwszym etapem obchodów 223. Rocznicy Konstytucji 3 Maja, było złożenie przez zaproszonych gości, w tym m.in. Posła na Sejm RP Piotra Babinetz kwiatów pod Krzyżem Milenijnym...

            

Dzień Flagi Narodowej w Krośnie

W piątek 2 maja 2014 r. krośnieńskie Prawo i Sprawiedliwość wzięło udział w obchodach Dnia Flagi Narodowej. Wśród osób, które włączyły się w akcję byli Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz oraz kandydaci do Parlamentu Europejskiego: Tomasz Poręba i Stanisław Piotrowicz...

 

Więcej zdjęć w galerii

Polsko-Słowacka Biesiada Artystyczna 2014

26 kwietnia w Korczynie odbyła się Polsko-Słowacka Biesiada Artystyczna. Przy biesiadnych stołach zebrały się panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Komborni, Iskrzyni, Węglówki, Spornego, Czarnorzek, Krasnej oraz Korczyny. Na scenie wystąpił także zespół STROPKOVČAN ze Stropkova, który zaprezentował swoje regionalne tańce i pieśni. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.: poseł na Sejm RP – Piotr Babinetz, starosta krośnieński - Jan Juszczak...

    

Więcej zdjęć w galerii

Poseł Piotr Babinetz wystąpił w programie Opinie i komentarze w TV Rzeszów

Program: Opinie i komentarze - 14.04.2014 (TV Rzeszów)

O wojnie pomnikowej - sprawa dotycząca Memoriału Smoleńskiego


Oglądaj program

Źródło: TV Rzeszów

Prawo i Sprawiedliwość zarejestrowało listę do Parlamentu Europejskiego

Ponad 45 tys. podpisów poparcia zebrało Prawo i Sprawiedliwość pod listą kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego – poinformował szef podkarpackiego sztabu wyborczego PiS Poseł Piotr Babinetz... 

Życzenia Wielkanocne 2014

Uroczystości Katyńsko-Smoleńskie w Brzozowie

W niedzielę 13 kwietnia 2014 r. odbyły się w Brzozowie uroczystości Katyńsko-Smoleńskie. Organizatorem uroczystości był Henryk Kozik, Przewodniczący PiS w Brzozowie, Przewodniczący Rady Powiatu Brzozowskiego, przy współpracy z Związkiem Strzeleckim Rzeczypospolitej JS 2220 w Brzozowie. Wśród zaproszonych gości był m.in. Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz.

    

Więcej zdjęć w galerii

Sanockie obchody 4. rocznicy Tragedii Smoleńskiej

10 kwietnia 2014 r. w kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku odprawiona została Msza św. w intencji wszystkich Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. W uroczystości uczestniczyło wielu sanoczan chcących uczcić pamięć poległych wielkich Polaków ze śp. Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i jego Małżonką na czele, modlić się za spokój ich dusz oraz w intencji naszej Ojczyzny.
Po Mszy św. procesyjnie udano się pod tablicę upamiętniającą Katastrofę Smoleńską, gdzie złożono wieńce i wiązanki kwiatów. W imieniu Posła na Sejm RP Piotra Babinetza uczyniła to przedstawicielka jego biura Agnieszka Szczepańska....

 

Odsłonięcie Memoriału Smoleńskiego w Dębicy

W sobotę 12 kwietnia 2014 roku nastąpiło uroczyste poświęcenie „Memoriału Smoleńskiego” w Dębicy, z udziałem licznie zgromadzonych gości i mieszkańców miasta. Wśród przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości biorących udział w uroczystościach byli: Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba i Marszałek Marek Kuchciński oraz m.in. Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz...

Wiecej zdjęć w galerii

Krośnieńskie uroczystości w IV Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej

W niedzielę 6 kwietnia 2014 r. w Krośnie odbyły się uroczystości IV Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, której organizatorami byli Posłowie na Sejm RP Piotr Babinetz i Stanisław Piotrowicz oraz Klub Gazety Polskiej oraz Prawo i Sprawiedliwość...

  

Więcej zdjęć w galerii

Debata na temat demokracji w ZSP w Jedliczu

Uczniowie Gimnazjum w Jedliczu wzięli udział w debacie na temat: Nie tylko wybory - jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji? Spotkanie odbyło się 31 marca 2014 r. w sali gimnastycznej ZSP w Jedliczu, w debacie w roli eksperta uczestniczył m.in. Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz...

Fot. M. Ginalska

Interpelacja w sprawie sytuacji osób bezrobotnych, które ukończyły pięćdziesiąty rok życia

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport dotyczący sytuacji osób bezrobotnych po ukończeniu 50 roku życia. Wynika z niego, że osoby te nie otrzymują skutecznej pomocy w znalezieniu trwałego zatrudnienia. NIK sformułowała kilka istotnych wniosków i  postuluje o zmiany; Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz – popierając raport Najwyższej Izby Kontroli – wystosował interpelację do Ministra Pracy i Polityki Społecznej....

Interpelacja:

 

Odpowiedź:

  

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające Ofiary Tragedii Smoleńskiej oraz na koncert: ŻOŁNIERZE NIEZŁOMNI. PODZIEMNA ARMIA POWRACA.

  

Rozstrzygnięcie konkursu: Młody człowiek pamięta o bohaterach

W jarosławskim Centrum Kultury i Promocji 26 marca 2014 r. odbyły się  finałowe etapy konkursu historycznego „Młody człowiek pamięta o bohaterach”. Wśród patronów tego wydarzenia był Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz...

  

Wykład w krośnieńskiej Budowlance

25 marca 2014 r. uczniowie Technikum Nr 6 oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 6 w Krośnie, mieli okazje wysłuchać wykładu oraz obejrzeć prezentację Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Poseł prelekcję rozpoczął od kilku słów na temat historii tamtego okresu, a następnie przeszedł do omówienia sylwetek Krośnieńskich Legionistów.

  

Wspomnienie o śp. Eugeniuszu Bobowiczu

Z przykrością i smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 19 marca 2014 r. zmarł w Krośnie EUGENIUSZ BOBOWICZ (lat 66) - działacz społeczny, radny Miasta Krosna (2006-2010), prezes Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego "Białobrzegi". Działał społecznie także w Radzie i Zarządzie Dzielnicy Białobrzegi, kręgach Domowego Kościoła i Komitecie Budowy Kościoła na Białobrzegach. Ławnik sądowy, członek NSZZ "Solidarność", Porozumienia Centrum, działacz Prawa i Sprawiedliwości. Dobry, życzliwy i bardzo lubiany człowiek.

Poseł Piotr Babinetz aktywnie wspiera działania przeciw bezrobociu na Podkarpaciu

Trudna sytuacja na rynku pracy w województwie podkarpackim wciąż ulega pogorszeniu – wrasta liczba rejestrujących się absolwentów szkół ponadgimnazjalnych i wyższych oraz osób zatrudnionych sezonowo. W związku z niską kwotą środków z Funduszu Pracy przeznaczonych na finansowanie aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu dla samorządów powiatowych – Poseł na Sejm RP Piotr Babinetz wystosował interpelację do Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Poniżej interpelacja oraz odpowiedź:

   

Wizyta Posła Piotra Babinetza w krośnieńskim Koperniku

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, mieli okazje wysłuchać wykładu Posła na Sejm RP Piotra Babinetza dotyczącego Krośnieńskich Legionistów. Poseł w swojej prelekcji podkreślił udział uczniów Szkoły Realnej w Krośnie w Konspiracji Niepodległościowej, Związkach Strzeleckich i Legionach...

Międzypowiatowy Konkurs Historyczny pt. Oskarżeni o wierność

W dniu 6 marca br. w Sali „Rotunda” Muzeum Historycznego w Sanoku poseł Piotr Babinetz wziął udział w uroczystym rozstrzygnięciu Międzypowiatowego Konkursu Historycznego pt. „Oskarżeni o wierność”, który objął swoim honorowym patronatem...


 

„Żołnierze wyklęci” przypomnieni w I LO w Brzozowie

1 marca obchodziliśmy po raz kolejny Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, z tej okazji w I LO w Brzozowie mieliśmy okazję gościć Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Wystąpił z wykładem na temat ich losów oraz informacją o stanie badań na dzień dzisiejszy. Organizatorem tej lekcji patriotyzmu był Przewodniczący Rady Powiatu w Brzozowie  Henryk Kozik...

  

Żołnierze Wyklęci uczczeni przez mieszkańców Jarosławia

1 marca w Jarosławiu odbyły się uroczystości poświęcone Żołnierzom Wyklętym. Najpierw złożono kwiaty pod tablicą poświeconą ofiarom represji Powiatowego Urzędu Bezpieczeństwa w latach 1944-1956. Podczas drugiej części uroczystości losy bohaterów walczących o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego w swoim wystąpieniu przybliżył poseł Piotr Babinetz...

  

Fot. Monika Polita

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W dniu 28 lutego br. w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie odbyły się uroczystości upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". W auli przy ul. Kazimierza Wielkiego, sesję rozpoczął Kanclerz Franciszek Tereszkiewicz, potem poseł na Sejm RP Piotr Babinetz wprowadził zgromadzonych słuchaczy w tematykę przez następnie swoja prelekcję pt. „Podziemie niepodległościowe na Rzeszowszczyźnie po 1944 r.” wygłosił Mirosław Surdej. Po wystąpieniach zgromadzeni goście mogli obejrzeć projekcje spektaklu Teatru Faktu „Rotmistrz Pilecki”. Wieczorem odbyła się druga część uroczystości. W Kościele Farnym pw. Trójcy Przenajświętszej w Krośnie, o godzinie 18 została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych...

   

Żołnierze antykomunistycznego podziemia niepodległościowego upamiętnieni w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu

27 marca 2014 r. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Iwoniczu odbyła się uroczystość upamiętniająca żołnierzy antykomunistycznego podziemia niepodległościowego. Jednym z elementów obchodów był konkurs plastyczny nad którym honorowy patronat objął pan poseł Piotr Babinetz...

  

Spotkania młodzieży krośnieńskich szkół z Posłem Piotrem Babinetzem

We wtorek 25-go lutego br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika - popularnie zwanym „Kopernik”, odbyło się spotkanie Posła Piotra Babinetza z młodzieżą szkolną...

 

Zaproszenie na spotkanie z Timem Guenard'em!

Tim Guenard jest autorem autobiograficznej powieści pt. "Silniejszy od nienawiści", w której opisuje swoje trudne dzieciństwo i młodość, skomplikowane relacje z rodzicami i otoczeniem oraz pokazuje jak podążając drogą wiary odnależć swoje miejsce i samego siebie. Spotkanie z tym niezwykłym pisarzem odbędzie się w dniu 26.02.2014 r. o godzinie 18.30 w Kościele w Parafii Św. Piotra i Św. Jana z Dukli w Krośnie. W trakcie spotkania będzie można nabyć Jego książkę.

Regionalny Program Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 – spotkanie konsultacyjne w Kampusie Politechnicznym PWSZ w Krośnie

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie wraz z Zarządem Województwa Podkarpackiego zorganizowały spotkanie konsultacyjne dotyczące Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020, które odbyło się w dniu 13 lutego 2014 r. w auli Kampusu Politechnicznego PWSZ w Krośnie, przy ul. Dmochowskiego 12...

Krośnieńskie obchody „Miesięcznicy Smoleńskiej” – 10 luty 2014

Krośnieńskie struktury Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubu Gazety Polskiej, jak co miesiąc, zorganizowały uroczystości związane z upamiętnieniem Ofiar Tragedii Smoleńskiej...

     

Spotkanie Opłatkowo - Noworoczne w Domu Ludowym w Klimkówce

W dniu 1 lutego w Sali Domu Ludowego w Klimkówce, odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne. Organizatorami byli: pan Kazimierza Kielar – sołtys wsi Klimkówka, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Klimkówce...

Poseł Babinetz wspiera działania Koła Gospodyń Wiejskich w Głębokiem

Na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich działającego przy Domu Ludowym w Głębokiem, poseł Piotr Babinetz uczestniczył w spotkaniu osób działających w tym Kole oraz zaproszonych gości. Spotkanie prowadziła w imieniu Koła Gospodyń Wiejskich w Głębokiem pani Zofia Rodzinka.

 
 

Halowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza

W dniu 31 stycznia br. w hali MOSiR przy ul. Legionów rozegrany został Halowy Turniej Piłki Nożnej - rocznik 2004 o Puchar Posła na Sejm RP Piotra Babinetza. Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie oraz Biuro Poselskie Posła Piotra Babinetza. W zawodach udział wzięło 5 drużyn: 2 reprezentacje Beniaminka Krosno, Koniczynka Krosno, Akademia Piłkarska Akademicy z Przemyśla i połączona drużyna Koniczynki i AP Przemyśl. Zwycięzcą turnieju została drużyna Beniaminka I Krosno...

    

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47

 

Sondaż - partie polityczne

Sondaże

Sondaże Prawa i Sprawiedliwości

Wyjazdy i spotkania członków PiS z Polakami

Linki

Polecane strony